Reality ve Španělsku, nemovitosti ve Španělsku, prodej, pronájem

Reality Španělsko, Nemovitosti ve Španělsku, - Taurusinmobiliaria

Ceny nemovitostí v některých částech Španělska rostou. Dobré zprávy o španělském realitním trhu nejsou v poslední době pravidlem, přesto některé regiony vykazují pozitivní trend. Rostou např. ceny nemovitostí na Baleárských a Kanárských ostrovech a na pobřeží Costa Blanca.

Nemovitosti Španělsko Costa Blanca

Ceny nemovitostí v některých částech Španělska rostou, Costa Blanca patří k nim.

Dobré zprávy o španělském realitním trhu nejsou v poslední době pravidlem, přesto některé regiony vykazují pozitivní trend. Rostou např. ceny nemovitostí na Baleárských a Kanárských ostrovech a na pobřeží Costa  Blanca.

V dubnu se jednalo o meziroční nárůst o 3.3 %, což je v přímém kontrastu s prudkým poklesem v ostatních regionech. Je zřejmé, že povaha nemovitostí a národnostní složení zájemců o koupi (přes 80 % zájemců jsou nerezidenty) vedlo k rychlému zotavení trhu v prázdninových letoviscích, Calpe, Jávea, Dánia,  Benidorm a Alicante..

Zdá se, že trh již nejhorší období překonal a růst se v průběhu roku 2014, bude jen zrychlovat. To jsou informace důležité právě pro zahraniční kupující.

V ostatních oblastech je situace podstatně horší, v současné době je průměrná cena o téměř třetinu nižší oproti období let 2006 až 2007. Propad cen byl přitom nejvýraznější právě v přímořských letoviskách a dále ve větších městech. Na druhou stranu je však nutno hodnotit jednotlivé lokality odděleně a důkladně posuzovat kvalitu prodávaných nemovitostí. Do analýz se totiž započítávají i relativně nekvalitní nemovitosti bez výhledu na moře, u kterých cena klesne obvykle daleko výrazněji než u luxusnějších nemovitostí. Klienti často poptávají nemovitosti pod hranicí 50.000,- Eur, ano i takovéto nemovitosti nabízejí realitní kanceláře nebo přímo bankovní instituce. Je třeba se jen zamyslet jestli tato koupě je pro investora výhodná. Nejde v první řadě o kvalitu nemovitosti,ale o oblast, kde se dotyčná nemovitost nachází. I ve Španělsku, tak jako téměř v celé Evropě jsou oblasti s tzv. nepřispůsobilými občany a téměř v 90% se právě tyto levné nemovitosti nacházejí právě zde.

K zotavení trhu do jisté míry přispělo i prohlášení španělského premiéra, že kupcům nemovitosti v ceně nad 500 000 euro bude garantován neomezený status rezidenta. I přesto, že původně tato nabídka měla být garantována při koupi nemovitosti dražší než 160 000 euro, změna by na obnovení trhu neměla mít zásadní vliv. Kromě TAURUS INMOBILIARIA

 


  • Naše nabídka realit ve Španělsku zahrnuje:
  • Luxusní vily ve Španělsku
  • Domy ve Španělsku u moře
  • Byty a apartmány ve Španělsku u pláže
  • Domy a byty ve Španělsku u golfu
  • Levné nemovitosti ve Španělsku
  • Komerční nemovitosti ve Španělsku

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.taurusreality.cz/
email:   info@taurusreality.cz
telefon:   775502271
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!