Bylina Ostropestřec mariánksý, ochrana jaterních buněk

Bylina Ostropestřec mariánksý, Silybum marianum pro léčbu jater

Ostropestřec mariánský je léčivá bylina pocházející ze Středomoří. Jeho semena obsahují účinnou látku silymarin pro zdravá játra. Přípravek obsahuje i výtažky z dalších léčivých rostlin s blahodárnými účinky na správnou činnost a ochranu jaterních buněk.

Bylina Ostropestřec mariánksý, Silybum marianum jako ochrana jaterních buněk

Ostropestřec mariánský je jednoletou nebo dvouletou domácí bylinou z čeledi hvězdnicovité (Asteraceae). Rod Silybum zahrnuje 2 druhy, které jsou původní ve Středozemí, v severozápadní Africe a v Malé a Přední Asii. Její nejvíce využívanou složkou je flavonolignan Silymarin, což je směs silybinu, silydioninu a silikristinu. Díky tomu, že se Silymarin špatně vyluhuje do vody, je mnohem efektivnější užívat přípravky se  standardizovaným obsahem.

Léčivou složkou byliny ostropestřce mariánského jsou flavonolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), souhrně označované jako silymarin. Tyto látky se váží na membrány jaterních buněk a zabraňují tak vniknutí toxických látek do jaterní tkáně. Vedle toho i podporují regeneraci poškozených jaterních buněk, posilují imunitní systém a působí jako dosti silné antioxidanty pro játra.

Složení: ostropestřec mariánský (Silybum marianum) s obsahem 80 % silymarinu, černá ředkev (Raphanus sativus niger) prášek z kořene, smetanka lékařská (Taraxacum officinale), tolice vojtěška (Medicago sativa), červená řepa (Beta vulgaris) prášek z kořene, cholin bitartrát, inositol, emulgátor (celulóza), stabilizátor (karboxymetylcelulóza), zvlhčovadla (kyselina stearová, stearan hořečnatý), leštící látka (šelak).

V prodeji balení 37 a 67 tablet

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.medpharma.info/prirodni-vytazky/ostropestrec-silymarin-100-mg-67-tablet
email:   objednavky@medpharma.info
telefon:   800 174 632
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!