Obří kanadské borůvky a jejich pěstování

Obří kanadské borůvky a návod na jejich pěstování

Jediné naprosto obří kanadské borůvky pro Vaši zahradu a návod pro jejich pěstování. Kanadské borůvky jsou velmi úrodné a nevymrzají. Plody jsou vynikající chuti a plodí v hroznech.

Obří kanadské borůvky a jejich pěstování

Vhodná doba k sázení je prakticky kdykoliv, neboť obří kanadské borůvky jsou prodávány jako kontejnerované rostliny. Vysazují se do rašeliny na vzdálenost cca 2m. Výška rostliny bude cca 1,5 m a šířka stejně tak.

 

Z  jednoho keře se dá sklízet i více než 5 kg.

 

NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ OBŘÍ KANADSKÉ BORŮVKY

Borůvka Kanadská, chocholičnatá, zahradní, hroznovitá, nebo také americká. Jsou různé názvy, které označují jeden a ten samý druh borůvek. Tento druh borůvek má na rozdíl od různých náhražek jako zimolezy a muchovníky znamenitou chuť a aroma, patří mezi nejvyhledávanější ovoce zejména mezi dětmi.

Plody borůvek právem zařazujeme mezi nejzdravější ovoce. Obsahují vitamíny, minerální látky a barviva, které mají mimořádné příznivý vliv na lidský organismus zvyšují obranyschopnost, výborně působí proti průjmům. Částečně pomáhají při léčbě cukrovky, dny a revmatismu.

Lidové léčitelství doporučuje každému sníst ročně alespoň 1,5 kg čerstvých borůvek pro vyčištění organismu.

Pro dobré výsledky při pěstování těchto borůvek je třeba dodržet dva základní faktory: kyselou půdu a dostatek vody. Z našich zkušeností vyplývá, že nejideálnější způsob pěstování je následující.
Pokud chceme pěstovat kanadské borůvky ve volné půdě, jsme nuceni připravit jámu 0,5×0, 5×0,5 m, kterou vyložíme fólií do které uděláme několik malých dírek a naplníme čistou rašelinou. Pokud máme k dispozici kvalitní kompost, nebo rozleželý hnůj můžeme přidat na dno jámy. Po výsadbě do takto připravené země nemusíme první dva roky hnojit a poté přihnojujeme hnojivy na kyselomilné rostliny, nebo speciálními hnojivy na borůvky. Pokud tedy dodržíme dostatečnou kyselost půdy, to znamená PH okolo 4,5 a dostatek vody, odmění se nám rostliny každoročně bohatou úrodou vynikajících plodů.

Rostliny nevyžadují pravidelný řez, ale cca po čtyřech letech odstraníme staré proschlé větve.

Tyto obří kanadské borůvky se dají s velkým úspěchem pěstovat i v nádobách na balkoně či na terase. Musíme pamatovat na to, že čím větší nádoba, tím větší úroda. Pro pětileté rostliny doporučujeme nádobu o objemu alespoň 45 l, naplněnou již zmíněnou směsí rašeliny a písku. Tyto borůvky jsou velmi odolné vůči mrazu a dají se pěstovat i v oblastech do 800 m nad mořem.

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zahradnictvikruh.cz/obri-boruvka-kanadska-ean0226-skup41.php
email:   subtropy@seznam.cz
telefon:   481 587 225
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!