Cukrovka Diabetes dieta

Cukrovka Diabetes dieta

Cukrovka Diabetes 2. typu je nejrozšířenější formou, vyskytuje se asi v 90% případů a proto se nyní budeme věnovat právě tomuto typu, u kterého převážně stačí správná dieta, zatímco u prvního typu je většinou nutná léčba inzulínem i když samozřejmě dietu, o které bude řeč je možno použít v obou případech.

Cukrovka Diabetes dieta

Jakým způsobem je tedy možné předejít vzniku diabetu, případně, pokud již člověk touto chorobou trpí, jak ji zmírnit nebo v některých případech vyléčit?

 

Touto chorobou většinou trpí lidé, kteří mají sklon k obezitě.

Cukrovka nebo-li Diabetes se rozvíjí postupně, plíživě a nenápadně, v čemž právě spočívá její nebezpečí. Velký vliv na její rozvoj má strava a způsob života.

 

Příznaky a následky onemocnění Cukrovkou Diabetes.

Mezi běžné příznaky patří časté a nadměrné močení, neúměrná žízeň, úbytek váhy, vyčerpání, zvýšená chuť k jídlu, opakované infekce například močového ústrojí.

Oba typy cukrovky pak provázejí kardiovaskulární choroby, poškození nervů ztráta zraku a onemocnění ledvin.

 

Jak může strava při Cukrovce Diabetes pomoci?

Především je zapotřebí pomocí stravy upravit rovnováhu pH v organismu.

Příliš vysoká kyselost organismu velmi přispívá ke vzniku a rozvoji diabetu.

Diabetes je právě s největší pravděpodobností důsledkem nerovnováhy pH vnitřních tekutin organismu, systémové acidózy, jež narušuje optimální činnost buněk, které tekutiny obklopují.

Kyseliny ničí inzulinové receptory na buněčných membránách, takže organismus nemůže inzulin dostatečně využít. Všechny výše uvedené příznaky diabetu jsou výsledkem snahy organismu znovuzískat či udržet rovnováhu pH krve a tkání.

Toho je možné dosáhnout právě stravou ( dietou ) – číst více o cukrovce viz. odkaz níže

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/cukrovka-diabetes-dieta/
email:   
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!