10 potravin pro dobrou funkci jater a pro zlepšení jejich činnost

Česnek – není jen přírodní antibiotikum.

Nejméně 22 činností jater je pro život zcela nezbytných Játra jsou hlavním detoxikačním střediskem těla : neutralizují a vylučují z těla jedy, léčiva, nikotin, alkohol a další látky obsažené v krvi.

Játra - 10 potravin
Játra se nacházejí v pravé horní části břišní dutiny. Představují největší orgán těla a provádějí víc než 500 různých činností.

Nejméně 22 činností jater je pro život zcela nezbytných Játra jsou hlavním detoxikačním střediskem těla : neutralizují a vylučují z těla jedy, léčiva, nikotin, alkohol a další látky obsažené v krvi.

K dalším činnostem jater patří ukládání glukózy ve formě glykogenu a udržování hladiny cukru v krvi, tvorba důležitých bílkovin atd. Pro život člověka jsou velmi důležitá a proto bychom si je měli chránit a co nejlépe se o ně starat.

Představíme si tedy alespoň 10 potravin, které velmi pomáhají játra udržet v co nejlepší kondici.

1. Česnek – není jen přírodní antibiotikum.

Obsahuje ajoen, což je účinná látka, která zabraňuje tvorbě krevních sraženin a pravděpodobně působí i jako antimykotikum.

Dále alicin, který má právě antibakteriální účinky, dále allylsulfidy – sloučeniny síry, které brání růstu zhoubných nádorů, škodlivému účinku karcinogenů a podporují řízené sebezničení buněk.

Sloučeniny síry zároveň podporují činnost glutationu, látky, která potlačuje karcinogeny. K tomu obsahuje i selen, který játra přirozeně čistí.

2. Červená řepa – velmi dobře čistí játra

A mimo toho obsahuje i mnoho dalších látek, které chrání před rakovinou, zabraňují vzniku srdečních onemocnění, snižují hladinu cholesterolu a homocysteinu. 

Pozor ale na řepné listy, které obsahují šťavelany a proto by je neměli konzumovat lidé s onemocněním ledvin nebo dnou. Na vyčištění jater je velmi dobrá šťáva z červené řepy, ale v menším množství smíchaná třeba se šťávou z mrkve.

3. Grepfruit – jeho šťáva odstraňuje toxické látky i karcinogeny z jater.

Grep obsahuje také pektin, který snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Současně však toto ovoce může působit špatně v kombinaci s některými léky. Proto je třeba, pokud člověk užívá nějaké léky předem si zjistit podrobnosti o jeho působení v tomto směru.

4. Další potraviny vhodné pro dobrou fukci jater jsou popsány na stránkách zadavatele – viz. webová adresa níže

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/10-potravin-pro-dobrou-funkci-jater/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!