Záporné úrokové sazby a jejich TAJEMSTVÍ…

Záporné úrokové sazby a jejich TAJEMSTVÍ...

Záporné úroky jsou znamením značné nedůvěry v trhy. Velcí investoři (tzv. smart money) jsou ochotni nést i mírnou nominální ztrátu (reálné ztráty po započítání inflace jsou ještě daleko větší), než aby riskovali větší potenciální ztráty na více rizikových akciových trzích.

Záporné úrokové sazby a jejich TAJEMSTVÍ...

Uvážíme-li, kterých trhů se záporné úrokové sazby týkají, zjistíme, že se jedná především o dluhopisy nejvyspělejších států jako je Německo, Švýcarsko, Japonsko nebo třeba Dánsko.

Ekonomické oživení je pouze mýtus…

Není se také čemu divit, když i akciové trhy nejvyspělejších států klesají.

Dokonce i v našich finančních médiích se občas objeví články, které varují před přicházející krizí.

Burzy se již dávno odpoutali od reálné ekonomiky a růst většiny akciových trhů je dán pouze tištěním peněz a v poslední době také zpětnými odkupy akcií.

Také na trhu dluhopisů máme megabublinu.

A to raději již vůbec nemluvím o finančních derivátech, které Warren Buffett nazývá zbraněmi hromadného finančního ničení a které ukrývají špatné úvěry za poslední dvě dekády.

 

Cíl tohoto podvodu? Likvidace hotovostních peněz

Zavedení negativního úroku za likviditu, kterou obchodní banky umístí u centrální banky, znamená přenesení nákladů na široké masy.

Mluví se dokonce i o úplném zrušení hotovosti. Zrušení papírových peněz by donutilo lidi otevírat si elektronické účty, což by uvolnilo centrálním bankám ruce a ty by tak mohly vesele snižovat úrokové sazby, dokud by to považovali za nutné.

Finanční média ukazují hotovost jako ničitel monetární politiky a prostředek, který značně ulehčuje život kriminálníkům a daňovým podvodníkům.

Zrušení hotovosti jen kvůli tomu, že ji zlomek procenta zneužívá k podvodům je podobný nesmysl jako zakázat nůž. Ten také slouží kriminálníkům a podvodníkům jako zbraň, avšak drtivá většina jej nepoužívá nůž ke zločinu, nýbrž k legitimním účelům.

 

Číst více – viz. odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/zaporne-urokove-sazby-jejich-tajemstvi/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   724712069
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!