Záložní zdroje – UPS pro čerpadla kotlů – problematika

Záložní, náhradní zdroje - UPS pro čerpadla kotlů

Záložní zdroje – UPS pro čerpadla kotlů jsou náhradní zdroje, které dodávají proud a napětí i při výpadku elektrické sítě z baterie, která je umístěná uvnitř zdroje nebo vně tohoto záložního zdroje. Níže uvedený článek pojednává o problematice záložních zdrojů pro čerpadla kotlů.

UPS Elston pro čerpadla Grunfos např. WIllo 2, Alfa atd.
Záložní zdroje se vyznačují tichým chodem na sít i v případě běhu na baterrie. Tiché bzučení není vůbec na závadu. Je to samozřejmě zbůsobené průběhem – tvarem sinusovky.
Ne všechny záložní zdroje – UPS, mají čistou sinusovku, jako je ze sítě. Když je výpadek sítě, pak UPS přepne na baterie, ze kterých pak střídač té UPS udělá 230 V.
Někde je to řešené opravdu jednoduše např. NZ UNI a MTN1 a dřívější zdroje Astip např. PS150 T – 6. To je pak ten slabý bzučivý zvuk.
Situace se již změnila a i tyto výše jmenované zdroje se již používají i na elektronická čerpadla Grunfos – Alfa, Willo 2 a pod. Jejich technické řešení se změnilo v průběhu let a s nástupem elektronických čerpadel, jsou tyto zdroje již přespůsobené.
Pozor ovšem na zdroje z Číny, Indie a pod. Jsou to vesměs dost levné UPS, okolo 600 Kč, které se zde upravují vyvedením kabelů od vnitřní baterie a vyrobením přívodu pro externí baterie – zdroje. Tyto zdroje pak prodejce prodává za ceny 2.600 Kč a pod., jako náhradu za NZ UNI a další. Problémem u těchto zdrojů je nízká životnost a dost velká poruchovost.
Za poslední roky tu již bylo více pokusů levně dovézt záložní zdroj a draze ho prodat. Jedna firma po roce zkrachovala, aby nemusela plnit závazky vzniklé reklamacemi, ale podnikatel vesele podniká dále, protože má ještě další firmy. Tyto věci se samozřejmě dozvídám od zklamaných zákazníků, kteří levně nakoupili a teď se snaží koupit kvalitní bezporuchové UPS.
Dalšími zdroji, které lidé nakupují jsou měniče z 12 V na 230 V. Tyto měniče mají dost často na sinusoidě krátce nulu mezi půlvlnami a to zapříčiňuje silné vrčení nebo i špatný rozběh čerpadla.
Již více let se v ČR prodávají záložní zdroje pro čerpadla kotlů ( jsou tu tři solidní výrobci ) a to i s bateriemi a sinus průběhem např. Astip.
Pokud by Vás tato problematika více zajímala napište, zavoláme zpět a vše vysvětlím.
 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.ancer.cz/cz-kategorie_533090-0-zalozni-zdroje-ups.html
email:   cepela@ancer.cz
telefon:   777800262
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!