Sardinie – dovolená: Vzpomínky na nádherné pláže a hory

Přemýšlíte o tom, že Vaše příští dovolená bude Itálie? Zkuste poznat krásy Sardinie. Hned z kraje Vám mohu říct, že budete nadšeni krásami, které nabízí.

Přemýšlíte o tom, že Vaše příští dovolená bude Itálie – Sardinie? Hned z kraje Vám mohu říct, že rozhodně neprohloupíte a budete nadšeni krásami, které tento kus Středozemí nabízí. Uděláte mnoho úžasných fotek z dovolené a z překrásných scenérií zalitých sluncem a vínem a odvezete si spoustu nádherných zážitků… V tomto příspěvku s Vámi budu sdílet pár vzpomínek z cestování, které jsem se svou ženou Erikou v minulých dnech uskutečnili. Snad najdete inspiraci pro sebe sama…

Sardinie, Sardinia, Sardegna, robertslovak.cz, robertslovak.com.jpg
A pokud jste na cestování, tak jako my, a rádi byste si splnili nějaké cestovatelské sny, co jak byste cestovali s námi? Možná je toto příležitost pro Vás…

 

Dovolená na Sardinii – Sobota přílet a jak to všechno začalo.

V tuto chvíli žiji v UK, proto jsme odlétali z letiště v Bristolu a letěli jsme do města Olbia, Sardinie. Cesta letadlem z Anglie trvá kousek přes dvě hodiny.

V Olbii jsme hladce přistáli a Sardinie nás přivítali mírným deštěm, který jak jsme se později dozvěděli, byl po dlouhých 2 letech.

Chvíli jsme bojovali v řadě na půjčení auta, ale nakonec jsme řadu ve zdraví přežili. Pokud chcete skutečně poznat kus Sardinie, je absolutně nezbytné, abyste si půjčili auto.

Pokud tedy nejste ten typ cestovatele, který stráví dovolenou na jedné pláži někde před hotelem.

To my nejsme, proto jsme si auto půjčili a tak jsme během 2 hodin po přistání naložili kufry a vyrazili na cestu směrem k městu Nuoro a následně Tortoli, resp. městečko Lotzorai, kde jsme měli pronajat pokoj v penzionu Sant Efizio na 5 nocí.

 

Sobota, neděle: Lotzorai, Tortoli, pláž Lido di Orri, Sardinie

Cesta do Tortoli, Sardinie, vedla přes hory, takže jsme necelých 140km jeli serpentinami skoro 2,5 hodiny, ale zase jsme měli krásné výhledy, které byly předzvěstí něčeho skvělého.

Nakonec jsme dorazili na místo určení a v penzionu Sant Efizio nás přivítal velmi bodrý majitel, který nám hned na uvítanou nalil místního likéru z myrty a ukázal nám pokoj.

Další den ráno jsme dorazili na snídani a zjistili jsme, že to tady s angličtinou moc nevyhrajeme, ale na druhou stranu všichni byli velmi vstřícní, milí a nápomocní. A také vaří nepřekonatelně nadýchané Cappuccino – určitě si dejte.

Po snídani vybíráme nejbližší místní pláž. Podle mapky, kterou nám místní poskytli, jsme vybrali Lido do Orri a jedeme vyzkoušet moře.

Pláž je vzdálená asi 20min autem od Lotzorai a když jsme tam dorazili, našli jsme dlouhou řadu aut zaparkovaných podél silnice – což mě osobně překvapilo a tak jsme pokračovali dále a nakonec jsme našli parkoviště, které nebylo plně obsazené a hned za ním nádherná písčitá pláž s křišťálově modrou vodou … více o Itálii – Sardinii odkaz níže.

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.robertslovak.cz/sardinie-bajecna-dovolena-vzpominky-na-nadherne-plaze-hory-zalite-sluncem-vinem/
email:   
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!