Profesní průkaz v Praze

Potřebujete profesní průkaz k výkonu své práce?

Otázka, kterou si mnoho začínajících profesionálních řidičů pokládá je, zda jejich konkrétní činnost v doprávě vyžaduje držení profesního průkazu. V zákoně je ale mnoho výjimek pro určité skupiny řidičů, kteří držení profesního osvědčení k výkonu svého zaměstnání nepotřebují. Pokud ale do této skupiny nepatříte, máte povinnost profesní průkaz vlastnit. Získání tzv. profesáku je závislé na tom, od kdy máte v řidičském průkazu zapsané skupiny.

Autobus Karosa Autoškola
Školící středisko a autoškola na Vinohradech, nedaleko stanice Náměstí Míru nabízí služby pro řidiče z povolání i neřidiče.
Profesní průkazy jsou nedílnou součástí školení profesionálních řidičů. Jsme tu proto, abychom vám nabídli snadnou cestu za rozumnou cenu a přitom jste získali vědomosti nutné k řízení vozidel skupin C, D, E jako řidič z povolání.

V první řadě se můžete ptát, zda vůbec profesní průkaz potřebujete. Pokud jdete do zaměstnání jako řidič nákladního vozidla, či autobusu, z pravidla profesák bude třeba. Jsou ovšem zákonem stanovené výjimky, které se týkají například řidičů ambulancí, hasičských vozů, vojenské správy a další, kteří nemají povinnost držet profesní osvědčení při výkonu své práce. S tím souvisí i možnost odvézt vlastní náklad pro vlastní potřebu, avšak pokud jej vezete pro zaměstnavatele, nebo je vození nákladu součástí vašeho výkonu práce (např. v případě OSVČ), musíte již projít vstupním školením a získat profesní průkaz.

Existuje i snadnější metoda získání profesního průkazu, než je vstupní školení. Ta se týká těch řidičů, kteří mají na řidičáku zapsanou skupinu C před zářím roku 2009 nebo skupinu D před zářím roku 2008. V takovém případě zákon umožňuje projít tzv. zkráceným školením a právě vám může školící středisko nabídnout daleko zajímavější cenu a dobu trvání kurzu. Nemusíte tak absolvovat školení, které by trvalo 4krát až 6krát déle a profesák tak získáte i bez zkoušek.

Další levnou metodou získání profesních osvědčení je forma rekvalifikace. Jestliže sháníte delší dobu zaměstnání, můžete se obrátit na úřad práce a požádat o rekvalifikaci na profesionálního řidiče. Profesák tak můžete získat zcela zdarma včetně skupin řidičských oprávnění. Žádost o rekvalifikaci je avšak lepší probrat nejdříve přímo s autoškolou nebo školícím střediskem, abyste zvýšili svou šanci na úspěch. Úřad práce vám pak stanoví lhůtu na absolvování rekvalifikace a zaplatí vám kompletní profesní průkaz.

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.autoskola-praha.com/profesni-prukaz
email:   auto-kratky@cmail.cz
telefon:   222 511 408
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!