Likvidace tiskové svobody pokračuje. Rada vyšetřuje …

Likvidace tiskové svobody pokračuje. Rada vyšetřuje …

Ke zločinu proti Babišovi došlo v pořadech Reportéři ČT dne 30. ledna 2017 od 21.45 hodin a 168 hodin dne 5. února od 21.35 na programu ČT 1. Televize odvysílala reportáže Ministerské počty a Voda a víno, v nichž shrnula kauzu korunových dluhopisů, jimiž si ministr financí optimalizoval daně. Zločin proti Babišovi je nyní zjevně nově zaváděný trestný čin.

Likvidace tiskové svobody pokračuje. Rada vyšetřuje reportéry Čes

Reportéři v publicistické redakci, kterou vede respektovaný novinář Marek Wollner, celou kauzu dluhopisů přehledně a názorně zpracovali a dobrali se poznatku, že snaha neplatit daně z této Babišovy operace přímo čiší. Babišovi dali samozřejmě prostor k vyjádření. Ten ho ovšem využil k urážkám reportérů. Reportéři dělali svou práci. Dělali přesně to, co mají dělat.

Nyní to ale mají vysvětlovat.

Zažili jsme mnoho takových případů, kdy novináři předestřou politikovi nepříjemná zjištění v kritické reportáži a on je začne urážet, protože žádné věcné argumenty nemá. Ještě jsme ale nezažili, že by se za politika postavila takzvaná velká mediální rada a spustila vyšetřování, proč bylo politikovi ublíženo. 

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) totiž vyzvala Českou televizi, aby vysvětlila způsob zpracování tří reportáží o nákupu dluhopisů ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Rada chce vysvětlení k reportážím Křišťálově čisté a Voda a víno, odvysílaným v rámci nedělních pořadů 168 hodin, a k reportáži Ministerské počty z pondělních Reportérů ČT.

Radní mohou tvrdit, že jde o standardní postup, kdy si ke stížnosti pouze vyžádají vysvětlení od vedení České televize. Jenže to není vůbec pravda. Žádost o vysvětlení totiž kompletně přejímá optiku stěžovatele Andreje Babiše.

Čti více – viz. odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://forum24.cz/likvidace-tiskove-svobody-pokracuje-rada-vysetruje-reportery-ceske-televize/
email:   robertslovak.cz@gmail.com
telefon:   724712069
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!