Je nový finanční systém pouhým zbožným přáním?

Je nový finanční systém pouhým zbožným přáním?

Důležité světové akciové indexy jsou stále více než o 7 procent. níže od doby, kdy FED v polovině prosince oficiálně zvedl úrokové sazby s výhledem na pokračující oživení americké i světové ekonomiky. A to i přes silný růst v posledních dvou týdnech.

Je nový finanční systém pouhým zbožným přáním?

Nejvíce to odnesly banky

Největší odpisy zaznamenal bankovní sektor. 20% propad ceny bankovních akcií znamenal velice slušný výsledek oproti ostatním bankám. Akcie největší německé banky Deutsche Bank, která má celosvětově největší expozici ve finančních derivátech (asi 55 bilionů euro, což odpovídá celosvětovému ročnímu HDP), ztrácejí za poslední půl rok 45 procent.

Podle řady oceňovacích metod jsou akcie v současnosti nadhodnocené o 75-100 %. Burzovní makléři i finanční poradci však nabádají k dalším nákupům akcií za dnešních „výhodných“ podmínek. Přitom úplně ignorují stávají vývoj ekonomických fundamentů. Mají-li problém banky, má problém celá ekonomika.

 

Stále ještě zachraňujeme banky

Všechny ty nestandardní ekonomické kroky po roce 2007 (TARP, následovaný kvantitativním uvolňováním, později celosvětovým, nulové a nyní dokonce i záporné úrokové sazby, manipulace sazby Libor, potlačování ceny drahých kovů) sloužily ke skryté záchraně bank.

Země EU v letech 2008 až 2011 vydaly na záchranu bank asi třetinu evropského HDP, většinou ze státních fondů. Dalších více než 16 bilionů dolarů poskytl FED největším finančním institucím a korporacím nejen ve Spojených státech, ale po celém světě. Hlavně tedy v Evropě.

 

Svět čeká vlna bankrotů, varuje veterán z centrální banky

Mnoho ekonomů, kteří chápou souvislosti aktuálního vývoje varuje, před přicházející další krizí. Stále více se mluví o záporných úrokových sazbách. Víte co vypovídají záporné úrokové sazby o stavu trhů?

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/je-novy-financni-system-pouhym-zboznym-pranim/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   724712069
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!