Je možné zhubnout bez pohybu?

Je možné zhubnout bez pohybu?

Je opravdu možné zhubnout bez pohybu a výslednou tělesnou hmotnost si udržet? Není žádným tajemstvím, že pokud chce někdo zhubnout, musí být jeho energetický výdej vyšší než příjem, jedině tak jeho redukční dieta – neboli hubnutí „zabere“ na obezitu nebo nějaké to kilečko navíc.  Avšak některé diety i reklamy tvrdí, že lze zhubnout i bez pohybu. Tyto diety jsou oblíbené zejména u obézních, pro které je pohyb nepříjemný.

zhubnout bez pohybu

Proč nejde zhubnout bez pohybu?

Fyzická aktivita je spolu s dietou jeden z hlavních pilířů redukce tělesné hmotnosti. Fyzická aktivita podporuje hubnutí a pomáhá udržet získanou tělesnou hmotnost. Kdo cvičí, má velkou šanci, že si po skončení diety udrží svoji novou hmotnost.

Obézní člověk, který pravidelně cvičí, má mnohem lepší životní prognózu než štíhlý člověk s minimální fyzickou aktivitou.

Při hubnutí nejde ani tolik o počet shozených kilogramů jako o pěknou a pevnou postavu.

Samotnou nízkoenergetickou stravou nelze docílit pevnosti postavy a zlepšení fyzické zdatnosti. Bez pohybu hrozí úbytek svalů. Pohyb podporuje výdej energie a tím i hubnutí.

Výsledkem hubnutí má být úbytek tukové tkáně, ne úbytek svalové tkáně. Pohyb také pozitivně ovlivňuje metabolismus, snižuje hladinu tuků v krvi, zvyšuje dobrý cholesterol, snižuje krevní tlak a navíc zlepšuje náladu, zbavuje stresu. To všechno dohromady přispívá ke zdravému hubnutí.

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/zhubnout-bez-pohybu/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!