Dětský svět mýma očima

Dětský svět mýma očima

Při vštěpování základních zásad lyžařských dovedností, bezpečné jízdy nejen na svahu, ale i při jízdě na vleku si s dětmi povídám o všem možném. Co je zajímá, co dělají ve svém volnu, co doma, jak tráví svůj volný čas, a postupně si tak vzájemně vytváříme vztah.rnrnVolné chvilky, které trávíme právě při jízdě na vleku, si krátíme zpíváním, vyprávěním vtipů nebo básniček. Děti mě tak předávají své zkušenosti, které načerpaly ve školce, nebo škole a vzájemně se tak doplňujeme. Nelze už tedy hovořit o mě jako o „AUTORITĚ“, která se musí respektovat nejen pro své zkušenosti, své zaměření, nebo věk.rnrnJde o přátelský přístup, kdy se děti baví, hrají si a přitom se nenásilnou a hlavně zábavnou formou učí novým dovednostem. Díky tomu s dětí odpadá ostych, nejistota a sami rostou a zdokonalují se tak jednoduchou a přirozenou formou, jakou by mohli dosahovat kdekoliv, vč. škol, do kterých chodí.

Dětský svět mýma očima

Dětský svět by neměl obsahovat strach

Mnoho z nich trpí obrovsky nízkou sebehodnotou a strachem, že nejsou dost dobří, že udělají někde chybu, že jim to nepůjde tak, jak se od nich očekává a tyto pocity úzkosti je velmi svazují.

Dnes jsem velmi rád, že jsem si mohl rozšířit své vzdělání o další dovednost, kterým je Neuro-Lingvistické programování (NLP), díky kterému dokážu dnes velmi rychle odblokovat u dětí tyto strachy a nastartovat v nich vlastní sebehodnotu a podpořit v nich radost a kreativitu i při výuce.

Děti tento přístup velice baví a je pak úžasné, když se nejen stále vracejí, ale občas donesou fantastické výtvory, které mi osobně namalovali. Pro mě to je v danou chvíli ten největší dárek, který mě mohli ze sebe předat, neboť při kreslení takového výtvoru probíhá v dětském mozečku hned několik aktivit současně.

Už při rozhodování o tom, co a komu namalovat, myslí na mě, za další vždy namalují to, co bylo pozitivně spojeno s jejich prožitkem, za další to kreslí od srdce ne proto, že musí, ale protože chtějí. Chtějí mě potěšit a udělat radost, kterou sami zažili se mnou na kopci.

A to je ta síla, ta energie, která dokáže v dětech vyvolat úžasné schopnosti a rychlý vývoj v jejich dalších letech. Proto je tak důležité neustále oceňovat jejich pozornost a čas, který nám děti věnují. Navíc každý takový výtvor je důležité povznést nad všechny ostatní, bez ohledu na fakt, zda se nám do moderního bytu pro vystavení na lednici nebo stěnu hodí, či nikoliv.

Čti více – viz. odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/detsky-svet-myma-ocima/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!