Sebeláska: Není egoismus mít se rád!

Co nám v sobě, od druhých získat nemůžu….

Lidé, se kterými žijeme, které potkáváme a se kterými se stýkáme, jsou jako zrcadla. Vlastně ne jako, protože oni jsou skutečně zrcadli. Zrcadlíme si to, co vyzařuje ten druhý. Někdo vás neustále uráží, vyčítá a přitom jste to vy, kdo sám sobě něco vyčítá a neváží si sám sebe. Když se podíváte po svých nejbližších, všimnete si, co vám zrcadlí. Neplatí to jen o vašich chybách, ale i o vašich přednostech.

Sebeláska: Není egoismus mít se rád!

Někdo se vás snaží podporovat a být vám oporou, znamená to, že i vy takoví jste. Je těžké si to připustit, protože se často bojíme pohlédnout do sebe a hledat chybu v sobě.

Krom procesu zrcadlení ještě fungují další principy. Jedním z těch nejzásadnějších je….

Zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti je postaven na tom, že přitahujeme to, co je nám podobné a co je na stejné frekvenci jako my. Naše mysl je v tomto úžasná. Všechno, na co myslíme a co říkáme, se nějakým způsobem projeví v naší realitě.

Náš život je takový, jaké jsou naše myšlenky. Když budeme neustále pochybovat, přitáhneme si do života situace a lidi plné pochybností. Když budeme životu důvěřovat, přitáhneme kolem sebe lidi, kteří životu také věří.

Co nám v sobě, od druhých získat nemůžu….

Často slýchám, že si dva lidé rozumí díky tomu, že jsou každý jiný. V projevu se to tak možná zdá, ale opak je pravdou, ti lidé mají někde hluboko v sobě něco společného, co je svedlo dohromady.

Může to být láska, společný pracovní záměr nebo cokoliv. Ve vztazích obecně funguje to, že když mě něco chybí, tak ten druhý mi to dát nemůže.

Uvedu příklad:

Cítím se sama a opuštěná. Můj poslední partner ode mě odešel, protože si našel jinou dívku, se kterou se cítí šťastnější. Říká mi, že na něm jeho nová partnerka není tak závislá, nelpí na něm a nepotřebuje, aby s ní byl každou chvíli, kdy si na to vzpomene.

Mně se to samozřejmě nelíbí, necítím, že bych byla špatná partnerka.

Ano, volala jsem mu, když jsem třeba měla pocit, že můj život je na houby a nikdo mě nemá rád.

Sedím tedy u počítače a píšu na seznamku, jsem už skoro rok sama a jsem zoufalá.

Nesvědčí mi, když jsem dlouho sama a neustále potřebuji přítomnost druhého člověka. Teprve v tu chvíli mám pocit, že můj život má smysl a pro někoho něco znamenám.

Kde je chyba v celém tomto smýšlení?

 

Čti více – viz odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/sebelaska-neni-egoismus-mit-se-rad/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   724712069
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!