Pronájem hausbótu na Baťově kanálu

V čem jste naposled plavali vy? My v domku na vodě.

Průplav Otrokovice-Rohatec na řece Moravě, známější jako Baťův kanál, nabízí skvělé možnosti pro pronájem hausbótu. Můžete si u nás pronajmout šestimístný domek na vodě z kvalitního materiálu právě na historické vodní cestě vybudované v letech 1935 – 1938 spojující Otrokovice nyní už i se Slovenskou Skalicí. Díky tomuto propojení se z Baťova kanálu stala mezinárodní vodní cesta dlouhá 52 kilometrů sčítající 13 zprovozněných plavebních komor. V plánu je rozšíření kanálu až k Hodonínu a Kroměříži.

Pronájem hausbótu na Baťově kanálu - Domeknavode.cz

V čem jste naposled plavali vy? My v domku na vodě.

Už jste někdy v něčem opravdu plavali? A už jste někdy plavali spolu Baťou? Pokud ne, pak je právě čas to vše napravit a pěkně v suchu hupsnout do vody.

Průplav Otrokovice-Rohatec na řece Moravě, známější jako Baťův kanál, nabízí skvělé možnosti pro pronájem hausbótu.

Naše stránky vám umožní pronajmout šestimístný domek na vodě z kvalitního materiálu právě na historické vodní cestě vybudované v letech 1935 – 1938 spojující Otrokovice nyní už i se Slovenskou Skalicí. Díky tomuto propojení se z Baťova kanálu stala mezinárodní vodní cesta dlouhá 52 kilometrů sčítající 13 zprovozněných plavebních komor. V plánu je rozšíření kanálu až k Hodonínu a Kroměříži.

Na trase se nachází řada pohyblivých jezů, plavebních komor, mostů, dalších historických staveb a 8 přístavů a 16 přístavišť.

Každá plavební komora má navíc pro obsluhu postavený typický „baťovský“ domek a využít je lze od května do září. Mimo provozní dobu plavebních komor jsou otevřené plavební komory na úseku Petrov – Strážnice – Vnorovy.

Při plavbě po Baťově kanálu si v pronajatém hausbótu můžete prohlédnout například výklopník uhlí mezi Rohatcem a Sudoměřicemi, lanovku pro přetahování člunů přes Moravu ve Vnorovech a další technické pozůstatky našich předků, které jsou v současnosti rekonstruovány.

Vodní úsek je po známém obuvníkovi pojmenován proto, že se po něm do tepelné elektrárny v Otrokovicích dopravoval lignit, tedy hnědé uhlí, který byl zde spalován. Elektrárna pak zásobovala právě kožedělný závod teplem a elektřinou.

Pronajatý hausbót vyrobený v roce 2013 s ponorem 25 centimetrů vám zajistí kromě obydlí na lodi originální podívanou do části české historie. Právě takové plavidlo umožní jednoduché na ovládání s dostatkem místa pro posádku a zaškolením kvalifikovaným pracovníkem a zkušební plavbou. V případě obav je zde možné zajistit kapitána, který za vás i plavidlo převezme plnou zodpovědnost a dokonce i zaplacení 50 % kauce po celou dobu vašeho výletu.

V pronajatém hausbótu je možné využít zadní i přední kajutu, volně přístupnou střechu, kuchyňský kout s plynovým vařičem, ledničkou i nádobím, stůl s lavicí, úložné prostory a postele s kvalitními matracemi a lamelovými rošty, chemické WC a další důležité věci od 12V autozásuvky, led osvětlení, rádia, až po couvací kameru či držák jízdních kol.

Tak co? Přidáte se? Těšíme se na vás.

 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.domeknavode.cz
email:   info@domeknavode.cz
telefon:   776 663 056
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!