Jaká je skutečná motivace pro dosažení života bez hranic?

Jaká je skutečná motivace pro dosažení života bez hranic?

Motivace je populární téma a to tak, že byste mohli vyvodit závěr, že ten kdo ostatní motivuje, má nejlépe placenou práci na světě… Nicméně jaká je ta pravá a skutečná motivace, která Vás dovede k životu bez hranic?

Jaká je skutečná motivace pro dosažení života bez hranic?

Motivace je populární téma a to tak, že byste mohli vyvodit závěr, že ten kdo ostatní motivuje, má nejlépe placenou práci na světě…

Ano, lidé potřebují motivovat každý den a potřebují určitý druh motivace

Na druhou stranu, je potřeba rozlišovat, jaký druh motivace je ten skutečný, pravý a dlouhodobě motivující

Co to je tedy motivace?

Motivace je proces, při kterém dochází k naladění a energetizaci mysli jedince nebo skupiny k určitému cíli…

Troufám si tvrdit, že motivování má každý rád – nebo alespoň téměř každý a tak je vysoce vyhledáváno, protože má sílu určit směr jedince, energetickou úroveň a trvání jeho akce pro dosažení určitého cíle.

 

Je důležité si však uvědomit, že motivaci rozdělujeme na dvě skupiny: 

 

1) Motivaci vnější – Motivace vnější je ta, při které je někdo motivovaný někým jiným – tedy činnost vedená z venku od jedné osobě k druhé nebo od jedné osoby ke skupině osob.

V roli motivátora vystupuje například trenér družstva, trenér na tréninku nebo vedoucí svého týmu, kteří systematicky pracují se stimuly (motivy) tak, aby jejich svěřenci dosáhli svého maxima. 

Tuto formu motivace zná snad každý, protože je často předmětem firemních školení nebo jiného vzdělávání.  

Lidé hledají motivaci a chtějí být motivováni, protože to přináší nadšení, téměř nekonečnou dávku energie, ohromnou sílu, radost, pozitivní pocity, radostná očekávání.

Vnější motivace pomáhá, vnější motivace je zábavná, vnější motivace vám dodá kuráž a energii, FAKTEM VŠAK ZŮSTÁVÁ, že vydrží jen určitou dobu a pak prostě zmizí, vyprchá, přestává fungovat.  

 

2) Motivaci vnitřní – tato druhá forma pochází zevnitř nás samotných, nejčastěji z našeho snu, či touhy nebo naší osobní vize či životního poslání – jednoduše z něčeho, co nás převyšuje a jsme schopni vidět přínosy toho, když to získáme… 

Takový druh motivace je téměř nekonečný – dokážeme jít po mnoho dlouhých let určitým směrem, dokážeme dělat to, co by si jiní jen stěží dokázali představit, že by dělali, pokud nám bude dávat dostatečný smysl, že tím dosáhneme toho, po čem toužíme… 

Čtěte více – viz odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.mistrovstvizivota.cz/jaka-je-skutecna-motivace-pro-dosazeni-zivota-bez-hranic/
email:   info@mistrovstvizivota.cz
telefon:   
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!