Jak napsat životopis na úrovni? A zvýšit svou úspěšnost při výběr

Jak napsat životopis na úrovni? A zvýšit svou úspěšnost při výběr

Každý čas od času ucítíme potřebu změny a tak se rozhodneme napsat životopis – jak napsat životopis na úrovni a zvýšit svou úspěšnost při výběru? Personalisté, kteří denně procházejí desítky až stovky žádostí, věnují v prvním kole každému životopisu sotva pár vteřin. Vytvoření kvalitního CV je tedy základním faktorem, který vám pomůže se dostat do užšího výběru. Zároveň bude hrát velkou roli při osobním pohovoru. Může vám velmi pomoct nebo také prozradit všechny vaše slabé stránky. Při tvorbě životopisu si tedy vždy dejte velmi záležet – může to totiž ovlivnit vaši budoucí kariéru.

Jak napsat životopis na úrovni? A zvýšit svou úspěšnost při výběr

Pro každou pozici vlastní životopis

Máte jeden univerzální životopis, který posíláte na každou pracovní pozici?

Pak věřte, že ve výběrovém řízení nejspíš neuspějete. Nad každým vypsaným inzerátem se poctivě zamyslete a pokuste se vcítit do role personalisty, který daného uchazeče vybírá.

  • Koho personalista pravděpodobně hledá?
  • Co je pro něj stěžejní informací?
  • Co ho určitě nebude zajímat?

Tyto a další důležité otázky mějte na paměti při sepisování vašeho životopisu. Pokud si dáte záležet a zároveň se nebudete chlubit něčím, co ve skutečnosti neumíte, vaše šance na úspěch se mnohonásobně zvýší.

Vyhněte se zdlouhavým popisům a frázím

Zaujměte na první pohled. Životopis by měl být faktickým a jasným soupisem vašich zkušeností a dovedností.

Můžete si být naprosto jistí, že personalisté rozhodně nebudou číst dlouhé věty, které složitě popisují vaši dosavadní kariéru.

Buďte struční, dejte si pozor na pravopisné chyby a především – nikdy se nesnažte životopis „okořenit“ nepravdivými nebo zavádějícími informacemi. Personalisté mají s životopisy nemalé zkušenosti.

Pokud se tedy vaše pracovní zkušenosti budou překrývat nebo budou působit málo věrohodně, pak vám ani dlouhý výčet získaných dovedností ve výběrovém řízení nepomůže.

 

.. číst více – viz odkaz níže

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.zivotbezhranic.cz/napsat-zivotopis-urovni-zvysit-svou-uspesnost-pri-vyberu/
email:   info@zivotbezhranic.cz
telefon:   724712069
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!