Interiér v asijském stylu, životodárná energie Feng šuej

Jak si navrhnout interiér v orientálním stylu? Hlavní znaky asijského bydlení.

Asie a její styl bydlení je pověstný hlavně svým minimalismem a modernou, skloubenou v jednu kostru s tradicí a starými časy. Vše je uspořádáno tak, aby okolí umožnilo volně plynout životodárné energii Feng šuej.

orientální styl a dekorace

Feng šuej – pro lidi, kteří se o toto téma nikterak nezajímají – je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního procesu v čase. Snaží se nastolit harmonii v prostoru, aby mohla nerušeně plynout v našem okolí energie Čchi – a tímto prostorem může být právě váš byt, dům, ale i pracoviště, zahrada, dokonce i celý areál nebo město. Feng šuej mimo jiné pracuje s polaritou Jinu a Jangu a s tzv. základními pěti elementy: vodou, zemí, ohněm, dřevem a kovem – z kterýžto se hlavně budou skládat naše interiéry.

Harmonie, svoboda, uvolnění, meditace – to jsou klíčová slova tradičně spjatá s uměním a životním stylem asijského kontinentu. Nejinak tomu bude i v případě, kdy se rozhodnete „asijského ducha“ vpustit do vašeho obydlí.

Inspirace asijským uměním v Evropských kulturách není žádnou novinkou. Proběhlo jí několik módních vln, buď více či méně populárních.
Pokud se ptáte na její nejslavnější dobu, vzpomeňte na epochu Hippies na počátku sedmdesátých let minulého století. Nejen ve vzorech, ale i v barvách je jasně patrná inspirace indickou kulturou – křiklavé barvy a výrazné vzory – právě tyto prvky a mnoho dalších se nám přenesly do současného bydlení a to v podobě různých přehozů, koberců, závěsů, potahů a obecně textilní stránky vašeho domova.

Chcete-li se dozvědět více o nábytku, barvách dekoracích typických pro orientální styl, navštivte portál Own Home kde se můžete dočíst o dalších interiérových stylech. 
 

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   http://www.ownhome.cz/
email:   redakce@ownhome.cz
telefon:   777293707
Účesy HappyHair - virtuální kadeřník - tvé vlasy 1000x jinak!