Chtěli byste se každý den více vyspat? Kdy naposledy jste …

Chtěli byste se každý den více vyspat? Kdy naposledy jste se vyspali do růžova?

Upřímné přání některých lidí je se jednou pořádně vyspat. Co udělat pro to, abychom mohli déle, častěji a klidněji spát? Potřeba spánku v lidském životě a jak se nám daří ji naplňovat.

Chtěli byste se každý den více vyspat? Kdy naposledy jste se vyspali do růžova?

Včera jsem po dlouhé době měla možnost pozorovat svítání. Pár mráčků kolem sluníčka, které se zvedalo nad obzor, a barvilo nebe do krásné růžové barvy. Přemýšlela jsem, jak vlastně vzniklo úsloví “vyspat se do růžova”.

Dokážu si představit dobu, kdy lidé vstávali za svítání, nakrmili dobytek, uchystali kousek chleba a džbán vody, a vyrazili robotovat na panské. Připadalo jim těžké vstávat brzo ráno? Nejspíš o tom ani nepřemýšleli, narodili se do chudé rodiny a nebyl způsob, jak by svůj život mohli změnit. Kdo tedy vymyslel spaní do růžova?

Z dnešní doby známe rozdělení lidí na “sovy” a “skřivany”. První mají radši být dlouho do noci vzhůru a ranním spánkem dohnat potřebný počet hodin spánku, druzí chodí “spát se slepicemi” a radši si přivstanou. Jako máma mám mezi syny oba typy a můžete mi věřit, že jestliže jeden vám příliš pozdě usíná a druhý příliš brzy vstává, mnoho hodin nenaspíte.

Ostatně – kolik hodin spánku je tak akorát?

Prý by dospělý člověk měl spát 6 – 8 hodin denně. Na první mateřské jsem často spala 4 – 5 hodin, a to dlouhodobě. Jestli jsem si díky tomu zvykla, nebo jestli patřím k těm, co ten “normální” průměr zkracují, dnes už těžko říct.

Vlastně ne. Když se porozhlédnete mezi lidmi, kteří dávají pozor na to, čím živí svoje tělo, zjistíte, že těch nespavců je víc. Strava ovlivňuje nejen tělesné pochody, ale i naši potřebu spánku. Nevěříte? Zkuste měsíc nezanášet si tělo bílou moukou a masem.

Čti více – viz. odkaz níže:

Zadavatel tipu, rady, nabídky:

web:   https://www.zivotbezhranic.cz/chteli-byste-se-kazdy-den-vice-vyspat-kdy-naposledy-jste-se-vyspali-do-ruzova/
email:   robertslovak.cz@gmail.com
telefon:   724712069

Žádné komentáře zatím.

Okomentovat